Jdi na obsah Jdi na menu
 


Britská ITV 1 volně na satelitu

26. 6. 2009

UVNITŘ FOTO Na pozici britského kanálu ITV HD, který se však na většině satelitních set-top-boxů zobrazuje jako pozice USER XXX, čekalo dnes diváky překvapení. V době, kdy stanice nevysílá, mají lidé pouze černou obrazovku s bílým logem a informací, že služba je momentálně nedostupná. Kanál vysílá totiž pouze ve vybraných časech - ne všechen materiál je v HD dostupný. Většinou se vysílá jen jednou denně.

Bývá ale poměrně obvyklé, že stanice některé dny svůj program nešíří vůbec. Právě v takových případech se divákovi zobrazí pouze upozornění. Dnes tomu tak ale nebylo. Na pozici ITV HD se objevilo vysílání britské stanice ITV 1. ITV HD je totiž právě verzí tohoto programu ve vysokém rozlišení. Lze jen těžko odhadnout, zdali jde o stav trvalý, nebo pouze dočasný. Pozice ITV HD totiž nemá být evropským divákům vůbec dostupná. Některé set-top-boxy ji např. vůbec nenaladí a u dalších je nutný zásah do nastavení přijímače pomocí PC.

Co se týká obsahu, ITV 1 je populární britský plnoformátový kanál. V jeho vysílání se objevuje zpravodajství (London Tonight, ITV Evening News), pořady o vaření (Daily Cooks Challenge) i rodinné formáty, jako jsou např. Vraždy v Midsomeru (Midsomer Murders), které u nás s úspěchem vysílá již po několikáté televize Prima nebo kabelová stanice Hallmark. Kanál ITV 1 je možné naladit na pozici Astra 28.2, parametry příjmu: 11428/H, SR 27500, FEC 2/3. K příjmu postačí parabola běžných rozměrů.

Zdroj:Digizone