Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČT má nový přenosový vůz, prý až za dvě stě milionů

18. 12. 2008

Od ledna 2009 využije Česká televize nový přenosový vůz za několik desítek milionů korun, který si pořídila letos v listopadu. Dnes to uvádí ekonomický deník E15. Supermoderní automobil je schopný odbavit 12 až 16 televizních kamer. List se dokonce domnívá, že cena by mohla dosáhnout až k dvěma stům milionům korun, přesnou cenu však samozřejmě nezná. Veřejnoprávní televize ji nechce komentovat. O této investici se však rozhodlo již v loňském roce.

Jak uvádí E15, ČT byla nutná jít do této investice především proto, že jí zastarává současný vozový park a blíží se také mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. "Přenosový vůz ČT je sestaven z jednotlivě, pečlivě vybraných televizních technologií předních světových výrobců," konstatoval šéf techniky České televize Rudolf Pop. Jeho sestavení měly na starost firmy Elektronika Bratislava a Broadcast Solutions. Nový vůz už je schopen poskytovat obraz také ve formátu HDTV.

Nedávno udělala veřejnoprávní ČT také radost divákům na satelitu, když od pondělí 8. prosince začala vysílat na kanále ČT 1 audio stopu Dolby Digital. "Tato doplňková digitální služba bude aktivována trvale. Hlavním cílem při jejím zavádění je samozřejmě vícekanálový zvukový doprovod ve formátu Dolby Digital 5.1," řekl při této příležitosti Štěpán Janda z tiskového oddělení televiz

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Lukáš Polák

Zdroj:DigiZone.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář