Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský kanál Nickelodeon v češtině

17. 2. 2010

Nickelodeon je ve nejpopulárnějším kanálem s animovanými filmy a pořady pro mladé diváky. Program patří společnosti Viacom International. Za přímého konkurenta stanice Nickelodeon lze považovat dětskou televizi Disney Channel. Ta již na českém a slovenském trhu působí. Vznikla v září 2009 rebrandingem původního kanálu Jetix.

Nickelodeon byl založen 1. prosince 1977 v USA. Kanál je určen dětem ve věku 6 až 12 let. V hlavním vysílacím čase (prime time) jsou vysílány pořady pro teenagery (děti ve věku od 13 do 17 let).

Technické parametry příjmu:

Satelit: Eutelsat Sesat (16°E)
Kmitočet: 11,166 GHz
Polarizace: horizontální
SR: 11850
FEC: 5/6
Norma: DVB-S
Kódování: zatím žádné, připravuje se CryptoWorks
Parabola od průměru: 90 cm

Nickelodeon (zkráceně také Nick) je jedním z rodiny kanálů Viacomu. Americký koncern dále provozuje specializované kanály Nick Replay, Nick Junior, Nick Junior 2 a Nick Toons TV. Většina se vysílá ve Velké Británii. Hlavní kanál Nickelodeon je šířen v řadě zemí Evropy. Nechybí ani v Polsku, Maďarsku a nově i v České republice a na Slovensku. Dceřiná firma MTV Networks na českém a slovenském trhu spolu s TV Nova koncem loňského roku spustila českou verzi hudební a lifeslylové televize pro mladé MTV.

Nickelodeon je prakticky ve všech zemích šířen jako placený kanál. Výjimkou je německý a rakouský trh a také země arabského světa, kde se diváci mohou těšit z volného (nezpoplatněného) kanálu Nickelodeon.
obrázek

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj:parabol.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mě to nejde!

(PetííD, 6. 8. 2012 11:23)

Ahojky,dělám všechno pro to aby jsem to naladila,ale pořád mi to nejde naladit,prosím,poradte mi,děkujuHZ

cestina

(anna, 13. 6. 2012 23:17)

nicklodeon mi nejde uz treti den v cestine. mame kablovu televiziu, kde je problem?!

Jak naladit?

(Lada Melichárková, 6. 3. 2012 20:23)

Dobrý den, máme satelit naladěný na astra, předplacený CS link, jak to mám naladit?Díky.

ahoj

(vendulka baldova, 20. 1. 2012 19:48)

ahoj nejde mi to preladit jak to mam udelat nemuzu najit na ovladaci-VYHLEDAVANI proosim pooooooomoc

změna FEC na 3/4

(Nickelodeon, 17. 2. 2010 15:22)

Distribuční platforma RR Satellite Communication změnila dnes ráno na satelitu Eutelsat Sesat (16 stupňů východně) parametr FEC z 5/6 na 3/4. Na mnoha set top boxech bude nutné paket znovu naladit.

Důvodem ke změně parametru FEC u paketu RRsat je horší pokrytí a výkon transpondéru satelitu Eutelsat Sesat ve srovnání s původní družicí Eutelsat W2 na pozici 16°E. Lepší FEC by mělo zajistit stabilnější příjem programu s parabolami menších rozměrů, resp. příjem multiplexu za zhoršeného počasí.

Paket RRsat obsahuje stanice GOD TV Europe, God TV UK (MPEG-4), FootSchool TV (Viaccess 2.6), Spostolic Oneness Network, Radio Amistad a také FTA info kartu Fashion TV Czech and Slovak o změně distribučního satelitu a dětský kanál Nickelodeon (nyní v kódu CryptoWorks) s českou audio stopou.

technické parametry příjmu:

* Eutelsat Sesat (16°E), freq. 11,166 GHz, pol. H, SR 11850, FEC 3/4 (původně 5/6)