Jdi na obsah Jdi na menu
 


Home TV - slovenská dokumentární stanice bude na satelitu

3. 4. 2009

logo Na Slovensku vzniká nový tématický kanál - dokumentární stanice pod názvem Home TV.

 

 


Home TV bude vysílat 18 hodin programu denně. Program bude šířen prostřednictvím satelitu Thor 5 (0,8°W) skandinávského satelitního operátora Telenor Satellite Broadcasting a také prostřednictvím kabelových sítí společnosti SATRO, s.r.o. Kanál Home TV s multiregionálním charakterem se zaměří především na dokumentární pořady (89 procent vysílacího času). Zbývající vysílací prostor vyplní publicistické pořady (11%). Programové schéma bude z 80 procent tvořeno relacemi, 20% budou tvořit doplňkové vysílání.

Stanice Home TV musí podle licenčních podmínek odvysílat minimálně 19 procent z vysílacího času pořady ve veřejném zájmu. Polovinu vysílacího času Home TV zaplní pořady evropské produkce a evropská díla vytvořená nezávislými producenty.

Home TV bude vysílat slovensky a česky.

Na Slovensku již působí řada tématických stanic. Většina z nich vysílá volně prostřednictvím satelitů Thor 3 a Thor 5 (0,8 st. západně) - katolická TV Lux, regionální CE TV a TV Patriot, hudební a interaktivní Musix Box, interaktivní Televízo, videoklipová Musiq1, dětská Bebe TV (v rámci promo kanálu Focus Sat) a dále řada komerčních rozhlasových stanic - Rádio One Banská Bystrica, Radio Kiss, Radio Expres, Hornet Radio a Rádio Hit FM.

Přes stejný satelitní systém Thor 3/Thor 5 a Intelsat 10-02 (0,8°W/1°W) se vysílá i multiregionální satelitní pay-tv Digi TV, která působí i v České republice a na Slovensku. Takže slovenské FTA programy mohou přijímat i zákazníci této platformy. K dalšímu rozvoji této orbitální pozice dojde po vynesení satelitu Thor 6, který nahradí Thor 3 a také přinese další kapacitu pro expanzi.

 

Zdroj:parabola.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář