Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. 11. 2009


Projekt pod názvem Kino CS patří filmové a distribuční společnosti SPI International, která získala na konci srpna letošního roku přes společnost FILM EUROPE licenci na program pod názvem KINO CS. Je to jeden z nově licencovaných programů. Z dalších kanálů s licencí této společnosti jmenujme Muzika CS, Doku CS a Europa Cinema. Posledně zmíněný program by měl odstartovat během příštího roku jako prémiový mezinárodní kanál.

Kino CS bude vysílat pod novým logem, které se překvapivě místo grafických rysů kanálů rodiny Filmbox podobá spíše prémiovému kanálu Cinemax. Nová stanice rozšiřuje záměr tvorby na českou, slovenskou a československou od 60. let 20. století až po současnost. V listopadovém programu se z novějších snímků představí jen jeden - dokument o fiktivním hypermarketu Český sen z roku 2004. Rozsah vysílací doby je stejný - od cca 13:00 do cca 23:00 hodiny, včetně rotace filmových titulů.

logo Kanál Kino CS by měl lépe zapadat do struktury kanálů SPI. Obdobný kanál zaměřený na domácí filmovou tvorbu vlastní tato společnost i v Polsku - stanici Kino Polska.

technické parametry příjmu:

satelit: Astra 1G (23,5°E)
kmitočet: 11,992 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
kódování (CA systém): CryptoWorks
CAID: 0D70, 0D03 - karty Skylink
umístění: placená nabídka Multi

Původní kanál Nostalgia odstartoval testovací vysílání 30. května loňského roku. O 3 měsíce později bylo zahájeno pravidelné vysílání.

Kino CS, nástupce televize Nostalgia, je dostupný na satelitu pouze v rámci satelitní platformy Skylink na satelitu Astra 1G.

 


Autor:Martin Vyleťal
Zdroj:parabola.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

world

(world, 28. 8. 2010 21:12)

http://www.eyoonk.com/vb/

thank u