Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nova pustí svůj kanál Cinema dvěma milionům Čechů už 15. prosince

4. 12. 2008

Filmový kanál Nova Cinema, který je dosud dostupný jen přes satelit a kabelové sítě, budou moci od poloviny prosince sledovat všichni lidé s digitální televizí či se set top boxem.

Televize Nova mění digitální trh. Už za deset dní, v pondělí 15. prosince, se televizní diváci dočkají dalšího kanálu. Zdarma. Novu Cinemu od pondělka 15. prosince naladí každý, kdo má doma set top box.

Poté, co filmový kanál Nova Cinema tento týden od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání získal digitální licenci, pouští televize tento kanál, který dosud vysílal jen na placeném kabelu či satelitu, okamžitě k divákům.

 

Změna na poslední chvíli

Nova Cinema je po celoplošné Nově a sportovně zaměřené Nově Sport dalším kanálem z rodiny Nova. Novácký filmový kanál přitom v těchto dnech v tichosti oslavil první výročí svého vysílání.

"Ačkoliv jsme anoncovali, že bychom druhý digitální kanál rádi spustili v příštím roce, rozhodli jsme se teď jinak. Chceme našim divákům udělat před Vánoci radost a Novu Cinemu pošleme do digitálního vysílání už v pondělí 15. prosince,“ řekl generální ředitel Petr Dvořák v exkluzivním rozhovoru, který otisknou Hospodářské noviny ve svém pátečním vydání.

Přístup k této stanici přes zemské digitální TV vysílání (bude tento kanál přístupný pro 51 procent domácností přes nastupující DVB-T; ve finále bude mít tato síť pokrytí přes 95 procent obyvatel ČR) bude mít podle odhadů přes dva milióny lidí.

 

Bohatší programová nabídka pro každého

nova_cinema__192x128_.jpgVstup do zemského digitálního vysílání promění i programovou nabídku kanálu, kteří mnozí po jeho vstupu do nabídky kabelových operátorů hanlivě "odepisovali“ coby "odpadkový koš Novy“.

"V rámci nových programových akvizic už nyní při výběru nových pořadů či formátů myslíme nejenom na nákup materiálu pro vlajkovou Novu, ale vybíráme konkrétní nové programy i třeba nové zahraniční seriálové licence přímo pro Novu Cinemu. Spousta nových formátů se objeví v premiéře nikoli na Nově, ale přímo na Nově Cinemě,“ dodává Dvořák.

Druhý digitální kanál tak divákům Novy podle Dvořáka nabídne alternativu k současné novácké produkci. "Nemyslím si, že se zájem současných diváků Novy rozlomí mezi Novu a Novu Cinemu. Spíš čekám, že se nám podaří oslovit lidi, kteří teď Novu nesledují, protože jim třeba přijde moc ženská, moc seriálová, moc romantická. Nabídneme něco navíc. Pokud se divák v úterý a ve čtvrtek nedívá na Ordinaci v růžové zahradě, nebude muset přepínat ke konkurenci. Naladí Novu Cinemu a tam si vybere film, který bude v tu dobu zaměřený výrazněji na mužské publikum nebo na trochu jinou cílovou skupinu,“ doplnil Dvořák.

Zdroj:DigiWeb

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář