Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skandinávská Canal Digital mění karty

20. 11. 2008

obrázek k článku: Skandinávská Canal Digital mění kartyProvozovatel skandinávské placené satelitní televize Canal Digital provede během dvou měsíců výměnu starých přístupových karet CONAX CAS 5. Jedná se o karty s čipem Atmel AT90SC7272c, které byly zneužité pro komerční pirátský příjem celé nabídky platformy, včetně programů ve vysokém rozlišení (HDTV).

Novější karty Canal Digital pracující v systému Conax CAS 7 budou nadále v provozu.

O nutnosti vyměnit kartu v satelitním přijímači bude operátor Canal Digital informovat své abonenty dopisem, ve kterém najde i další informace o způsobu upgrade systému na straně příjemce. S výměnou karty v přijímači získá zákazník po 18 dní bezplatný přístup ke kompletní nabídce Canal Digital.

Paket Canal Digital se vysílá pro Švédsko, Finsko, Dánsko a Norsko prostřednictvím satelit Thor 5 na pozici 0,8°W.

Canal Digital je dalším provozovatelem placené televize, který bojuje proti ilegálnímu příjmu chráněného obsahu. S pirátským příjmem nedávno dobojovala německá pay-tv Premiere, v dohledné době ve starém systému Nagravision skončí i platforma Cyfrowy Polsat. Výměnu karet nyní avizuje albánská DigitAlb (16°E, CA Conax) a nizozemská Canal Digitaal, která přejde ze systému Seca Mediaguard 2 do systému Seca 4.

 

 

Zdroj:parabola.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář