Jdi na obsah Jdi na menu
 


Viaccess PC 2.6 a 3.0 zřejmě prolomen

4. 1. 2010

Pikantní na celé situaci je to, že hackeři na internet umístili celý zdrojový kód napsaný v jazyce C, který umožní nelegální příjem paketu SCT v téměř každém přijímači, pokud se pro přístroj vyvíjí emulace kódovacích systémů. I přes poměrně robustní zabezpečení (několikanásobná transformace dat před šifrováním), systém byl zdolán.

Jeden z hackerů na populárním fóru věnované kartám DVB uvedl, že systém Viaccess je v současné době bezmocný. Zatím není jasné, odkud byly získány klíče. Zřejmě to nebude problém - nový modul Diablo CAM 2 pod názvem Ipnosys umožní přístup k programům švýcarské SRG*SSR (13°E), erotickým Free-X TV (13°E) a francouzským BIS (13°E, 5°W).

Mezi dalšími platformami, které jsou ohroženy je ruská NTV Plus (36°E), arabská Al Jazeera Sport (26°E, 13°E, 7°W), francouzský CanalSat (19,2°E) a také polská TP Orange.

Prolomení systému Viaccess může mít i dopady na platící zákazníky - pokud si zákazník koupil kartu v malém obchodě nebo v zahraničí, může mít problém s případnou výměnou karty, pokud se k této akci provozovatel pay-tv rozhodne.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář